in

AI Voice nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cep telefonları artık minik bir bilgisayar haline gelmeye başladı. Bu gelişme günden güne daha da hızlanıyor. Artık bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bazı şeyleri kolaylıkla yapabiliyoruz. Cep telefonlarında bulunan özelliklerden biri olan AI Voice özelliği son zamanlarda insanlar tarafından oldukça çok merak ediliyor. Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Artık akıllı telefonlarla her işimizi görür hale geldik. Birçok kişi akıllı telefonunu kullanarak bütün işlerini halledebiliyor. Ev kiralamaktan tutun, bir dükkân da ödeme yapmak için bile cep telefonlarımızı kullanır hale geldik.

Özellikle cep telefonlarında bulunan yapay zekaların gelişmesiyle birlikte birçok işimizi sadece sesli komut ile yapabilir hale geleceğiz. Birçok telefonda bulunan yapay zeka birini aramak istediğiniz zaman sesli komut ile bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Bunun yanı sıra bazı telefonlarda AI Voice özelliği sayesinde başka özelliklerde yapabiliyor.

Hem Apple, hem de Google yapay zekalarını geliştirmek için büyük yatırımlar yapıyor. Google’ın son zamanlarda tanıttığı anime karakterine benzeyen yapay zekası oldukça çok gündem olmuş durumda. Bu yapay zekalar bizim sesli komutlarımızı çok rahat bir şekilde anlayabiliyorlar. Özellikle telefonunuzda AI voice özelliği varsa sesli olarak birçok şeyi yaptırabilirsiniz.

Bunlara örnek vermek gerekirse istediğiniz tarzda fotoğrafı telefonunuzun fotoğraf çekme düğmesine hiç dokunmadan söyleyerek çektirebilirsiniz. Bunun yanı sıra birine mesaj attırabilir veya bir maili açmasını da söyleyebilirsiniz. Bunu yapmak için ilk önce telefonunuzun ayarlar kısmından AI Voice bölümüne girerek burada kendi sesinizi tanıtmanız gerekiyor. Sessiz bir ortamda bu tanıtımı yaparsanız daha iyi çalışacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0