in

Gaming.Gen.TR güvenilir mi?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından bilgisayar parçaları ve bilgisayar satan bir site olan Gaming.Gen.TR’nin güvenilir olup olmadığı oldukça çok merak ediliyor. Birçok kişi tarafından merak edilen Gaming.Gen.TR güvenilir mi?

Günümüzde Dolar’ın bu kadar artmasından dolayı birçok teknolojik üründe oldukça çok pahalı olmuş durumda. Artık neredeyse 5 bin TL’ye düzgün bir bilgisayar almak mümkün değil. Hal böyle olunca insanlar genelde toplama bilgisayar yapıyor. Bundan dolayı da istedikleri parçaları alırken fırsat kovalıyorlar. Bu fırsatları kovalarken de birçok siteden takip ediyorlar. Bu sitelerden biri olan Gaming.Gen.TR son zamanlarda gündem olmuş durumda. Birçok insan tarafından sitenin güvenilir olup olmadığı oldukça çok merak ediliyor. İnsanlar bu yüzden forumlarda “Gaming.Gen.TR güvenilir mi?” diye başlıklar açıyor. Bu başlıklarda yazılan yorumlara göre sitenin güvenilir olduğu söyleniyor. Özellikle YouTube’da PC Hocası isimli kanalın buradan PC toplaması ve güvenli olduğunu söylemesinden dolayı insanlar bu siteye güvendiklerini söylüyorlar.

Sitenin Şikayetvar isimli internet sitesindeki bazı yorumları ise şunlar:

“1 adet toplama bilgisayar aldım ürünü bana toplayıp gönderdiler, ekran kartını denedik çalışıyor dendi. Fakat kasa elime ulaştığında görüntü gelmedi, teknik servise sordum ürünü geri gönderin dediler, bende bir daha kargo sorunu olmasın diye bilgisayarcıya götürdüm Bios güncellemesini yapmamışlar o yüzden ekran kartını tanımıyor dedi ve yaptı, 300 TL ekstra ücret ödedim. Gaming. Gen bu konuda sınıfta kaldı bana çalışır şekilde teslim etmedi ürünü.”

“Bu firmadan yaklaşık iki ay önce ultima 3060 adıyla toplama bir bilgisayar aldım. 14000 TL üzerinde ücret ödedim. Bilgisayar sorunlu geldi, sürekli Bios ekranı hatası verdi gönderdim, düzeltmeden geri gönderdiler onarımı yapıldı diye. Uğraş, et derken kendi başıma sorunu buldum. Gönderdikleri SSD bozukmuş ( bu süreçte yaşadığım olumsuzlukları, yazmıyorum bile ) firmayı aradım, zaten aradığınızda teknik servis, destek vs diye seçenek sunduğuna bakmayın, 2 kişi var telefonlara bakan, siz hangi servisi seçerseniz onlar açıyorlar telefonu… 3 hafta oldu SSD yi göndereli, bozuk olduğunu çok şükür 1 hafta da anladılar, 3 haftadır SSD bekliyorum. 2 gün önce aradım göndermişler sözde evde bulamadıkları için geri iade etmiş kargo. Ne arayan var ne soran… Özür dileriz yeniden kargoluyoruz dediler kargo takip bilgilerini yollayacağız dediler yine ses yok. Sağlam bir SSD gönderirler mi, hatta SSD yi gönderiler mi bilemiyorum… Firmanın çözüm sunacağına güvenim zerre kalmadı.”

“Gaming.gen.tr den 12.08.2021 tarihinde almış olduğumuz bilgisayarın ana kart üzerindeki ekran kartı takma yeri kilidi zedeli geldi fakat oğlum çok heyecanlı olduğu için ilk başta önemsemedik, daha sonra RAM ile ilgili ana kart takma yerlerinde temassızlık olmaya başladı. Her seferinde RAM’leri çıkarıp yeniden takmak zorunda kaldık. En son olarak ekran kartı temassızlık yaptı ve çıkarırken kart sabitleme kilit yeri kırıldı. Gaming gene mesaj ve telefon açmamıza rağmen dönüş olmadı ve şikayet vara yazdıktan sonra dönüş yaptılar. Problemi çözeceklerini ve değişim yapmak istediklerini, konuyu şirket yetkilileri ile görüşeceklerini bunun içinde birgünlük süre istediler ve şikayetimizi geri çekmemizi istediler ama arada üç gün geçmesine rağmen halen dönüş yapılmadı.”

Şikayetvar isimli sitede bu tarz yorumlar bulunuyor. Firmanın ürünleri yolladığında bazı sıkıntılar ile karşılaşan insanların sayısı oldukça çok fazla. Daha sonradan bu sorunlar çözülmüş olsa bile müşterilerin dediklerine göre oldukça çok uğraşmışlar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0