in

IQ Coin nedir? IQ Coin ne kadar?

Kripto para borsasında yakaladığı ivme ile dikkatleri üzerine toplayan IQ Coin nedir sorusuyla gündemde. Everipedia (IQ), merkezsiz bir bilgi platformudur. Kullanıcılar IQ Coin ne kadar  sorusunu da merak ediyor. Adından da anlaşılabileceği üzere Wikipedia’dan esinlenilerek oluşturulan blockchain ve kripto para projesi aynı zamanda tahmin piyasasına, para piyasasına ve sentetik varlık sistemine sahip. ABD merkezli bu proje, Wikipedia’nin çok daha merkezsiz ve kripto para odaklı versiyonu olarak tanınmakta.  Peki, IQ Coin nedir? IQ Coin ne kadar? İşte, IQ Coin nedir ve IQ Coin ne kadar sorularının detaylı yanıtları…

IQ Coin nedir sorusu pek çok kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ayrıca IQ Coin ne kadar sorusuna da yanıt aranıyor. Everipedia 2014 yılında hayata geçirilen bir internet sitesi iken daha sonra kendi kripto para birimi ile kripto para sektörüne giriş yaptı. Christian Deciga, Mahbod Moghadam, Theodor Forselius, Sam Kazemian ve Travis Moore tarafından kurulan Everipedia’nın ana merkezi ise Los Angeles olarak biliniyor.  Peki, IQ Coin nedir? IQ Coin ne kadar? İşte, IQ Coin nedir ve IQ Coin ne kadar sorularının detaylı yanıtları…

IQ Coin nedir? IQ Coin ne kadar?

Everipedia’nın asıl atılımı ise 2018 yılında gerçekleşti. O tarihlerde yeni yeni yayılmaya başlayan merkezsiz finans ekosistemine dahil olan proje, dağıtılmış defter teknolojisi tabanlı projelere fon sağlamak için de Galaxy Digital ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile 30 milyon dolarlık fon elde eden Everipedia artık bütün merkezsiz finans ekosisteminin bilgi kaynağı olarak görülüyor. 50.000’den fazla aktif kullanıcısı bulunan Everipedia’nın IQ tokenlerinin Binance kripto para borsasında listelenmesi ise tam olarak dönüm noktası oldu.

Everipedia’nın sunduğu tahmin piyasası ve sentetik varlık üretimi ise IQ token için sürdürülebilir bir kullanım sağlıyor. Blockchain tabanlı sentetik varlık üretimi, gerçek dünyaya ait herhangi bir ürünün burada piyasaya sürülebilmesini sağlıyor. Buna ek olarak kullanıcılar herhangi bir olay hakkında bahse girebiliyor ve bununla ilgili IQ Coin kullanımı yapabiliyor. IQ Coin’in bu sayede Everipedia’nın da dışında bir kullanıma sahip olması sağlanıyor. Kullanıcıların IQ Coin ile yapabildiklerinin birden çok olması da projenin fiyatına katkı sağlıyor.

IQ Coin ne kadar?

Everipedia bugünkü fiyatı ₺0,116897 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺71.342.637 TRY. Everipedia son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #264, piyasa değeri ₺1.167.617.174 TRY. Dolaşımdaki arz 9.988.395.464 IQ coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil. IQ Coin satın almak için dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘i kullanmak yeterli olacaktır. Binance, diğer borsalarda olmayan likiditesi ve üst düzey güvenliği ile IQ Coin alım satımlarında birkaç adım ön planda yer alıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0