in

Keep3rv1 Coin nedir?  

Keep3rv1 Coin nedir sorusu son günlerde pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Keep3rv1, Keep3r Network platformunun kendi kripto para birimidir. Keep3r Network ise teknik işler için merkezsiz bir piyasa olarak tanımlanabilir. Bu noktada asıl önemli olan ise projenin başındaki isim. Çünkü projenin başında yearn.finance’in de kurucusu olan Andre Cronje yer alıyor. Ayrıca Keep3rV1’in (KP3R) bir DeFi token’ı olarak üretildiğini belirtmekte de fayda var. Peki, Keep3rv1 Coin nedir? İşte, Keep3rv1 Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişi Keep3rv1 Coin nedir sorusunu araştırıyor. Yearn.finance’in kripto para birimi YFI geçtiğimiz aylara damgasını vurmuş ve 40.000 doların üzerine kadar yükselerek adeta bir ilke imza atmıştı. KP3R Coin, projede “keeper” olarak adlandırılan katılımcıları ödüllendirilmek için kullanılacak olan Keep3r Network’ün yerel token’dır. Peki, Keep3rv1 Coin nedir? İşte, Keep3rv1 Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Keep3rv1 Coin nedir?  

Keep3r Network, harici girişimlere ihtiyaç duyan projeler ve harici ekiplerin koruyucu işler bulması için merkezi olmayan bir “keeper” ağıdır. Burada “keeper”, “bekçi” olarak dilimize çevrilebilir. Dolayısıyla bekçi, bir işi yürüten harici bir kişi ve/veya ekibi ifade etmek için kullanılan terim olarak nitelendirilebilir.  Bekçinin görevi, bir işlemi çağırmak kadar basit veya kapsamlı off-chain mantık gerektirecek kadar karmaşık olabilir. Keep3r ağının kapsamı, bu işleri kendi başlarına yönetmek değil, sözleşmelerin bekçiler için iş olarak kaydedilmesine ve bekçilerin işleri yapmak için uygun olarak kendilerini kaydetmelerine izin vermektir. 

Bunlara ek olarak Keep3r Netowrk ağında bir de “Job” terimi kullanılıyor. “Job” yani “iş”, harici bir kuruluşun bir eylem gerçekleştirmesini isteyen akıllı bir sözleşmeye atıfta bulunmak için kullanılan terim olarak karşımıza çıkıyor. Eylemin “iyi niyetle” yapılmasını ve kötü niyetli bir sonucun olmamasını istiyorlar. Bu nedenle akıllı sözleşmeler “iş” olarak kaydolurlar ve daha sonra bekçiler sözleşmelerini yürütebilirler. 

Keep3rV1 bugünkü fiyatı ₺1.042,83 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺25.254.568 TRY. Keep3rV1 son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #643, piyasa değeri ₺208.566.646 TRY. Dolaşımdaki arz 200.001 KP3R coin ve maksimum seviyede. 201.643 KP3R coin. Ayrıca bekçiler; botlar, komut dosyaları, diğer sözleşmeler veya yalnızca olayları tetikleyen EOA hesapları olabilir. Bekçiler bir işlevi her çalıştırdığında, ya Ethereum (ETH) ya da Keep3rv1 Coin ile ödüllendiriliyorlar. Tüm bunların yanında keep 3rv1 coin ile ilgili daha net bilgilere sahip olmak için güncel rakamlara göz atmakta da fayda var. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0