in

S Sport kimin? Saran Medya sahibi kim? 

2017 yılında yayın hayatına başlayan S Sport kimin sorusuyla gündemde. Ayrıca Saran Medya sahibi kim sorusu da araştırılıyor. Saran Medya, premium içeriğiyle ve kaliteli yayıncılık anlayışıyla spor sevgisini toplumun geniş kesimlerine yaymayı hedefliyor. Peki, S Sport kimin, Saran Medya sahibi kim? İşte, S Sport kimin, Saran Medya sahibi kim sorularının detaylı yanıtları… 

Yayın yelpazesi oldukça geniş olan S Sport kimin sorusu araştırılmaya başlandı. İngiltere Premier Ligi, NBA, Formula 1 gibi pek çok spor dalında gerçekleşen faaliyetleri izleyiciyle buluşturan Saran Medya sahibi kim sorusu merak ediliyor. 2017 yılında yayın hayatına başlayan S Sport spor ile ilgili belgeseller de yayınlıyor. Peki, S Sport kimin, Saran Medya sahibi kim? İşte, S Sport kimin, Saran Medya sahibi kim sorularının detaylı cevapları… 

Sport kimin? Saran Medya sahibi kim? 

Saran Medya; Lockheed MartinRaytheon International, ESPN, Geest Incgibi dünya devlerinin Türkiye temsilciliklerini üstlenerek Ulusal ve yerel TV kanallarına içerikleri sağlayan ve Türkiye televizyonlarında yer alan spor programlarının %65’ının yayın haklarına sahip olan, yaklaşık 20 yıllık deneyimiyle pazarın lideri konumunda. S Sport’un geniş yayın yelpazesinde; İngiltere Premier Ligi, NBA, Formula 1, Moto GP, UFC, ATP500, WWE PPV Event Güreşleri (15 adet), FIVB Beach Voleybol maçları, FIA RallycrossRedBull Air RaceLibertadores, W Series, X Games Summer, Barça TV, Bayern TV, World’s Strongest Man ve ESPN belgeselleri yer alıyor. 

Sport, Saran Holding’in D-Smart platformuna özel olarak yayın yapan Spor Smart 2 kanalını satın almasıyla 18 Mart 2017 tarihinde isimini değiştirerek kurmuş olduğu kanaldır. İngiltere Premier Ligi, Formula 1, NBA, WWE, UFC başta olmak üzere dünyanın en önemli spor organizasyonlarını yayınlamaktadır. Turkcell TV+, KabloTVDigiturk, D-Smart, tivibu ve Vodafone TV platformları üzerinden yayın yapmaktadır. S Sport, ayrıca Barça TV ve Bayern TV gibi ünlü kulüp televizyonlarını da ekranlara taşımaktadır. Geçmişte yayın hakları Digiturk ve D-smart’ta bulunan Premier League artık bu kanaldan yayınlanmaya başlamıştır. D-Smart 78. kanal, KabloTV 240. kanal, Turkcell TV+ 77. kanal, tivibu 73. kanal, Vodafone TV 11. kanaldan yayın yapmaktadır. Bulunduğu dijital platformların spor veya süper paketlerinde yer almakta ve sadece HD görüntü kalitesinde şifreli yayın yapmaktadır. 12 Eylül 2020 itibarıyla tivibuda 73. kanala geçmiştir. 

Saran Medya sahibi kim? 

Saran Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, 1964 ABD doğumlu. 1987’de ABD, Kentucky Üniversitesi’nden, makine mühendisliği alanında master yaparak mezun oldu. Arkansas’ta Ensco Environmental Services’de çalışmaya başladı. 1988’de Türkiye’ye geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Dış İlişkiler Danışmanı olarak çalıştı. 1989’da Saran International’ı kurdu. Lockheed MartinRaytheon International, ESPN, Geest Inc.gibi dünya devlerinin temsilciliklerini üstlendi. 1990-1995 döneminde Martin Marietta’nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı, arkasından Genel Müdürü olarak çalıştı.  

80li yılların sonunda Türkiye’nin TV sektörü oluşurken yani yeni televizyon kanalları açılırken pazarladığı programları kolayca satabilip, çeşitlendiren Saran, dublaj stüdyolarını kurdu. Yaptığı iş öncelikle sektörün yeniliğinden kaynaklandığı için büyük bir sermaye gerektirmiyordu ve bu durumu da çok iyi kullandı. TMSF’den frekans kiralayarak Radyo Spor’u kurdu. Daha sonra ise Radyo Time’ı satın aldı. Birkaç ay sonrasında ise 10 milyon $ vererek Radyo Tatlıses ve Radyo Plus’u satın almaya karar verdi. Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’a ait “Saran Medya” Türkiye’de yayınlanan spor yayınlarının yaklaşık %65’inin yayın hakkına sahiptir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0