in

E-Devlet açık kapı bayram harçlığı başvurusu gerçek mi? 500 TL bayram harçlığı başvuru detayları

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte birçok Müslüman hazırlık yapmaya başladı. Durumu olanlar kurban adamak için pazarlara doluştu. Bunun yanı sıra bazı insanlar ise E-Devlet üzerinden bayram harçlığının verilip verilmeyeceğini merak ediyor. Peki e-devlet üzerinden bayram harçlığı verilecek mi?

Pandemi iki yıldır hayatımızı etkisi altına aldı. Hal böyle olunca sokağa çıkma yasakları insanların tatil yapacağı zamanlarda daha çok uygulandı. Çünkü tatilde insanlar gezmek isteyeceği için bunu engellemek amaçlanıyordu. Ancak aşıların yapılmasıyla birlikte sokağa çıkma yasakları da kalkmaya başladı.

1 Temmuz itibariyle bütün Türkiye’de sokağa çıkma yasakları ve şehirlerarası ulaşım kısıtlamaları kaldırıldı. Bunun üstüne Kurban Bayramı tatili de gelince insanlar iki yılın acısını çıkaracak gibi duruyor. Kurban Bayramı diğer bayramlara göre farklı bir bayram.

Müslümanlar inançları gereğince Allah’a kurban adayacaklar. Bu yüzden birçok kişi kurban pazarlarına doluşmuş durumda. Bunun yanı sıra sosyal medyada ise devletin 500 TL bayram harçlığı vereceği söyleniyor. Birçok kişi bu durumun gerçek olup olmadığını internette araştırıyor. İddiaya göre durumu olmayan vatandaşlara E-Devlet açık kapı üzerinden Bayram Harçlığı verilecek.

Bu iddialar geçen bayramlarda da ortaya atılmıştı. Ancak daha sonra bakanlık tarafından yapılan açıklama ile asılsız olduğu anlaşılmıştı. Şimdi ise tekrardan ortaya atılan bu iddia ile ilgili bir açıklama bulunuyor. Büyük ihtimalle asılsız çıkacağı düşünülüyor. Ancak yine de resmi yerlerden bu iddiaları yalanlayan bir açıklama da bulunmuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0