in

Gemolog nedir, nasıl olunur? Gemolog maaşları ne kadar?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından gemologlar oldukça çok merak ediliyor. Yüksek maaş alması nedeniyle birçok kişinin dikkatini çeken bu meslek internette çok fazla araştırılıyor. İnsanlar gemolog nasıl olacağını araştırıyor. Peki gemolog nasıl olunur? Maaşları ne kadar?

Gemolog bir mücevher uzmanıdır. Yani bir nevi kuyumcu gibi düşünebilirsiniz. Ancak daha profesyonel olarak çalışanı diyebiliriz. Gemologlar genelde bir mücevhere baktıklarında netliğini ve karat ağırlığını kolayca tahmin edilebilir. Bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız ilk olarak gemolog sertifikası almanız gerekli.

Bunu almak için ise kurslar bulunuyor. Bu kurslara giderek bu sertifikayı alabilirsiniz. Amerika Gemological Institute bu alanda en bilinen okullardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Laboratuvar çalışmaları ile birlikte bütün dersleri tam olarak geçtiğinizde kurstan bir sertifika alıyorsunuz.

Bu sertifika sayesinde gemolog olabiliyorsunuz. Gemologlar oldukça yüksek düzeyde maaş almaktadır. Özellikle giriş seviyesi olan gemologlar bile 20.000 ile 50.000 dolar arasında maaş almaktadır. Hal böyle olunca birçok insanın ilgisini çeken bu meslek geleceğin en parlak meslekleri arasında yer alıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0