in

ÜzgünÜzgün

Hayriye Yazar Hoca kimdir?

Hayriye Yazar Hoca, İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden biriydi ve koronavirüs salgınının patlak verdiği günümüzde bu virüsten kendini kurtaramayarak hayatını kaybetti. 9 Ekim tarihinde toprağa defnedilen Hayriye Yazar Hoca, vatandaşların da ilgisini çeken bir isimdi ve ölümünün ardından Hayriye Yazar Hoca kimdir aramasında büyük bir artış yaşandı. Peki Hayriye Yazar Hoca kimdir? İşte merak edilen noktalar…

Hayriye Yazar Hoca, İsmailağa Cemaati’nin tanınan isimlerindendi ve geniş bir kitleye hitap ediyordu. Kendisi toplantılara katılıyor ve cemaatiyle sıkça vakit geçiriyordu. Ancak koronavirüs pandemisi, Hayriye Yazar Hoca’yı da çepeçevre sardı ve bu nedenle son nefesini verdi. Kendisi 9 Ekim tarihinde Beraat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından defnedildi. Peki Hayriye Yazar Hoca kimdir? Ahmet Mahmut Ünlü yani Cübbeli Ahmet ile bağı nedir? İşte merak edilen konu hakkında son gelişmeler…

Hayriye Yazar Hoca ile ilgili internette detaylı bir bilgi bulunmuyor. Ancak kendisinin koronavirüs pandemisi nedeniyle ölmesiyle birlikte internette de ismini görmeye başladık. Ancak İsmailağa Cemaati’nin yakından tanıdığı bir isim. Pandemide hayatını kaybeden ve cenazesini Ahmet Mahmut Ünlü’nün kıldırdığı Hayriye Yazar Hoca, son yolculuğuna uğurlandı.

Ahmet Mahmut Ünlü, cenaze namazında şu konuşmayı yaptı ve dikkatleri üzerine çekti:

“Hoca annemizi herkes tanıyor, biliyor. Hizmetleri çok. Herkese dokunmuş. Herkesin okumasında, yetişmesinde, evlenmesinde, aralarındaki husumetlerde her türlü hikmetli yaklaşımları göstermiş. Bunu hepimiz biliyoruz ve şahitlik ediyoruz.”

Ünlü’nün de dediği gibi Hayriye Yazar Hoca’yı cemaati yakından tanırdı ve sevilen bir isimdi.

Ünlü, sözlerini şöyle noktaladı:

“Tam cuma saatinde haberi geldi. Bu insanlara Allah-u Teala her türlü fazileti bunlarda cem etmeyi murat ediyor. İkinci şehitlik de Cuma’dan geliyor.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0