in

Antalya kart HES kodu yükleme nasıl yapılır?

Antalyakart HES kodu yükleme için izlemeniz gereken basit bir yol var. Halihazırda bir HES kodunuz varsa bu kodu mutlaka Antalya Kart ile eşleştirmeniz gerekiyor. Aksi halde Antalya sınırları içinde toplu taşıma kullanabilme şansınız bulunmuyor. Peki Antalyakart HES kodu yükleme nasıl yapılır? İşte çözümü

Antalya kart HES kodu yükleme işlemlerini asla aksatmayın. 2021 yılının başından itibaren tüm Türkiye’de toplu taşıma araçlarında HES kodu da kullanılıyor. Böylece toplu taşımada virüsün yayılmasının engellenmesi amaçlanıyor. Antalya kart HES kodu yükleyerek siz de kendinizi ve çevrenizdekileri güvenceye alabilirsiniz. Peki Antalya kart HES kodu nasıl yüklenir?

2020 yılından bu yana etkisini sürdüren koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında karantinada bulunması gereken vatandaşların şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarını engellemek amacıyla HES kodu uygulaması toplu taşımada da kullanılıyor. HES Kodu-Antalyakart eşleştirme işlemini yapanlar, toplu taşıma araçlarını kullanabiliyor.

Bu işlem pek çok açıdan fayda sağlıyor. HES ile eşleştirilmiş kartları sadece kart sahibi kullanabiliyor ve ikinci okutma işlemine izin verilmiyor. Bu da sistemdeki sızıntıların önüne geçecek etkili bir yöntem.

Antalya kart HES kodu yükleme

Antalya kart HES kodu yükleme işlemini yapmak için https://hes.antalyakart.com.tr/ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından HES kodunuz, TC Kimlik numaranız ve ulaşım kartı numaranızı ilgili alanlara girmeniz yeterli.

Böylece Antalyakart HES kodu yükleme işlemini sonlandırmış oluyorsunuz. HES kodunuz geçerli olduğu sürece de toplu taşımada bu kodu kullanabileceksiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0