in

sırbistansırbistan sırbistan vizesisırbistan vizesi

Sırbistan vize istiyor mu?

Balkanların en gözde ülkelerinden biri hiç şüphesiz Sırbistan’dan başkası değil. Doğal güzellikleri bir yana, huzurlu atmosferiyle her yıl milyonlarca turistin uğrak yeri olan Sırbistan’da gezilecek görülecek pek çok önemli nokta var. Akıllardaki soru ise şu: Sırbistan vize istiyor mu? Sırbistan vizesi gerekiyor mu? Türkiye vatandaşları için Sırbistan vize gerekiyor mu?

Sırbistan vize istiyor mu sorusu şu sıra gündemi meşgul ediyor ve Google’da yapılan aramaların büyük çoğunluğu bu sorunun yanıtını arıyor. Doğal güzellikleriyle büyüleyen Sırbistan, turistik açıdan oldukça zengin bir ülke ve yapılacak çok şey, ziyaret edilecek pek çok yer var. Türkiye vatandaşları için Sırbistan vize istiyor mu sorusunun yanıtına gelince…

Sırbistan’a gitmeyi planlayanların kendi pasaportlarını yanında bulundurmaları yeterli. Ayrıca Sırbistan vizesi için bir efor sarf etmesine gerek yok. Çünkü ülkenin Türkiye vatandaşları ve Türkiye pasaportu olanlar için bir vize beklentisi yok. Sırbistan’a gerçekleştirilecek ziyaretle ilgili zaman sınırlaması ise mevcut.

Sırbistan’a gidecek Türkiye pasaportu sahipleri 6 ay geçerli olmak üzere 90 güne kadar ülkede kalabiliyor. Bunun için Sırbistan vizesi alınması da gerekmiyor. Sırbistan’da kalmak için bu süreyi aşacakların ise ayrıca vize veya oturum izni için başvuruda bulunması gerekiyor.

Yeşil ya da bordo pasaportu olanların vize için uğraşmasına gerek yok. 150 TL fiyatla satılan yurt dışı çıkış harç pulunu alanlar Sırbistan’a rahatça gidebiliyor.

Sırbistan’dan bir başka Avrupa ülkesine gideceklerin ise dikkatli olması gerekiyor. Özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinin hepsinin Schengen vizesi talep ettiğini ve Sırbistan’dan yapılacak ziyaretlerin de bu kapsama alındığını hatırlatmak gerekiyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0