in

Twitter kapatılacak mı? Şubat 2021 gelişmeleri! 

Sosyal medya platformlarından en yaygın olarak kullanılan Twitter kapatılacak mı sorusuyla yeniden gündeme geldi. Yürürlüğe giren sosyal medya konulu yasanın ardından birçok internet kullanıcısı Twitter kapatılacak mı sorusunu gündeme getirdi. Arama motorlarında sıkça araştırılan konu gençlerin gündemindeki yerini aldı. Peki, Twitter kapatılacak mı? İşte, Şubat 2021 gelişmeleri! 

Genç kuşağın gündeminde yer alan Twitter kapatılacak mı sorusu birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Sosyal medyada yayılan iddiaların üzerine yanıt gecikmedi. Peki, gençlerin en fazla kullandığı sosyal medya platformlarından biri olan Twitter kapatılacak mı? Sizler için hazırladığımız haberimizde Twitter kapatılacak mı sorusunu yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

Twitter kapatılacak mı? Şubat 2021 gelişmeleri! 

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil KaraismailoğluTwitter’ın Türkiye’ye temsilci atamadığının hatırlatılması üzerine, “Yasada belli zaten. Şu an süreç devam ediyor. Reklam yasağı başladı, peşinden bant daraltma gelecek. Zaten burada bir tek Twitter kaldı. O yüzden fazla bir şey istemiyorduk. Bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Sonuçta buradaki uygunsuz yasal olmayan kişilik haklarına saldıran mesajların önlenmesine yönelikti. Siber güvenlik de onun bir parçası aslında. O yüzden süreç devam ediyor. Dünyada, Avrupa’da başka ülkelerde bizimle birlikte onlar da aynı şekilde senaryolar uygulamaya başladılar. Olması gereken bir işti ve diğerleri konunun önemini anladılar” dedi. Twitter kapatılacak mı sorusuna net olarak bir cevap vermek şuanlık oldukça zor.  

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0