in

Canlı derste arka plan nasıl yapılır? 

Son günlerde pek çok öğrenci canlı derste arka plan nasıl yapılır sorusunun yanıtını araştırıyor. Uzaktan eğitimde bazı derslerde kamera açan kişiler ev ortamını göstermek istemiyor olabilir. Bu sebeple arka planınızı değiştirerek kişisel alanınızı gizleyebilirsiniz. Eğer siz de odanızın görünmesini istemiyorsanız bu özellik tam size göre. Peki, canlı derste arka plan nasıl yapılır? Sizler için hazırladığımız haberimizde canlı derste arka plan nasıl yapılır sorusunu yanıtladık. İşte tüm detaylar… 

Birçok video konferans uygulamasının en eğlenceli özelliklerinden bir tanesi arka plan değişikliği yapma imkanı sunması. Bu sebeple pek çok kullanıcı canlı derste arka plan nasıl yapılır sorusunu araştırmaya başladı. Pandemi sürecinde uzaktan devam eden eğitimde kamera açma özelliği de sıkça kullanılıyor. Yaptığınız görüşmelerde evinizi veya yatak odanızı kimsenin görmesini istemiyorsanız arka plan değiştirme özelliği tam size göre! Peki, canlı derste arka plan nasıl yapılır? İşte, canlı derste arka plan nasıl yapılır sorusunun detaylı yanıtları… 

Canlı derste arka plan nasıl yapılır? 

Milyonlarca kişi popüler video sohbet ve telekonferans uygulaması Zoom’u kullanarak evden iş toplantılarına, çevrimiçi derslere katılıyor ya da hasret kaldığı sevdikleriyle buluyor. Birçok kişi arka plana sanal bir görüntü yerleştirmeye imkan sağlayan özeliği karşı taraftan görmüş olabilir. Gerçek arka planı bir video ya da sabit görüntüyle değiştirmek mümkün. Üstelik bunun için arkaya bir yeşil perde de yerleştirmek gerekmiyor. 

Sanal arka plan özelliği Zoom görüşmelerine eğlence katan en önemli unsurlardan bir tanesi. Bu sayede evinizin salonundan sohbete katılırken sanki tropik bir plajda ya da San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nün önünde olduğunuz hissini verebilirsiniz. Zoom çeşitli arka plan görüntülerini yüklü olarak sunuyor. Ancak siz de kendi resimlerinizi veya videolarınızı Zoom arka planında kullanmak için yükleyebilirsiniz. 

Masaüstü uygulamasında Zoom arka planı nasıl değiştirilir? 

Görüşmeye başlamadan önce, Mac veya Windows için Zoom uygulamasını indirin. Uygulamayı açın ve kullanıcı girişi yapın. Profil resminize tıklayın ve daha sonra Settings seçeneğine tıklayın. Soldaki menü çubuğunda bulunan Virtual Background seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği görmüyorsanız, Zoom web sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapın, Settings‘e girin ve Virtual Background seçeneğini açın. Virtual Background bölümü içinde Zoom’un sunduğu ön yüklü görüntülerden bir tanesini seçin ya da kendi resminizi veya videonuzu yükleyin. Eğer yeşil perde kurulumunuz varsa, bununla ilgili “I have a green screen” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu sayede görüntü kalitesi daha da artacaktır. Kendi fotoğrafınızı veya videonuzu eklemek için, ekrandaki + simgesine tıklayın ve bilgisayarınızdan dosyayı yükleyin. 

Görüşmeye katıldıktan sonra, Zoom yazılımının alt kısmında, Stop Video’nun yanında yer alan yukarı ok simgesine tıklayın. Change Virtual Background’ı seçin. Virtual Background bölümünde, Zoom’un yüklü arka planlarından bir tanesini seçin ya da kendi görüntünüzü yükleyin. Eğer bir yeşil perde kurulumunuz varsa, bununla ilgili seçeneği de seçebilirsiniz. Kendi fotoğrafınızı veya videonuzu eklemek için, ekrandaki + simgesine tıklayın ve bilgisayarınızdan dosyayı yükleyin. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0