in

PeP güvenilir mi?

PeP güvenilir mi sorusu, özellikle de PeP ile ilgili reklamların arttığı son günlerde kullanıcılarca merak ediliyor ve bu sorunun yanıtı internette aranıyor. Ancak bu konuda detaylı ve doğru bilgiye ulaşabilmek ise oldukça güç. Kullanıcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesine imkan verdiği iddiasıyla yola çıkan PeP ile ilgili akılları kurcalayan bir sorunun yanıtını bu yazımızda veriyoruz: PeP güvenilir mi? PeP kart alınır mı?

PeP güvenilir mi şeklinde yapılan Google aramalarında ciddi seviyede bir artış yaşanıyor. Son günlerde hem internet hem de televizyonlarda fazlaca reklamı dönem PeP’in güvenli bir mobil ödeme aracı olup olmadığı ise kullanıcıların en çok dikkat ettiği nokta. Yeni bir isim olduğundan dolayı da insanlar bu markaya güvenmek istiyor. Peki PeP güvenilir mi? İşte merak edilen noktalar…

PeP güvenilir mi sorusunun yanıtına geçmeden önce PeP’in ne olduğunu sizlere anlatalım. Pep, üyesi olan herkese Visa ve TROY kartı üzerinden yurt içi ya da yurt dışı para transferi yapabilmesine, TL ya da döviz hesaplarını kullanabilmesine ya da fatura hizmeti alabilmesine imkan veriyor. PeP, tamamen mobil uygulama ve internet üzerinden çalıştığından fiziksel bir şubeden söz edemeyiz.

PeP şubesi var mı?

PeP, az önce de belirttiğimiz gibi sadece internet üzerinden hizmet veren bir yapıya sahip. Bu nedenle fiziksel PeP şubesi söz konusu değil. Ancak kart desteği sayesinde ATM’lerden fiziksel para yükleme/çekme mümkün hale gelir.

PeP üyesi nasıl olunur?

PeP’in internet sitesine girerek hızlıca üye olunabilir. Bunun için TC Kimlik No ile birlikte isim, soyisim, doğum tarihi, cep telefonu numarası gibi bilgilerin verilmesiyle kayıt işlemi sağlanabilir.

PeP yaş sınırı nedir?

PeP kullanıcısı olmak için asgari yaş 13’tür. 13 yaş ve üzeri herkes PeP üzerinden hesap açabilir.

Yurt dışında PeP hesabı açılır mı?

Evet, yurt dışında olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir kimse PeP üyeliği açabilir. Sadece üyelik işlemlerinin tamamlanabilmesi için bu kişiden ek bilgiler istenebilir.

PeP güvenli mi?

PeP’ten bu konuyla ilgili yapılan açıklamayı sizlerle paylaşıyoruz:

PeP, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., 6493 sayılı kanun kapsamında 13.07.2017 tarihinde faaliyet izni almıştır. Bu çerçevede PeP sistemlerini, kullanıcı memnuniyetini, kullanıcı bilgilerinin güvenliğini ve yetkisiz kişilerin sistemlerimize erişimlerinin engellenmesini sağlamak için en yüksek güvenlik standartlarını gözetmektedir. Düzenli olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından denetlenmektedir. PeP Cüzdan’ınıza aktardığınız elektronik para karşılığı tutarlar, bankalar nezdindeki koruma hesaplarında saklanmakta ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası nezdinde koruma altına alınmaktadır.

PeP ile vadeli hesap açılabilir mi?

Hayır. PeP ile kanun gereği vadeli hesap açmak söz konusu değildir.

PeP ile kredi çekilebilir mi?

Hayır, kanunen de bu mümkün değildir.

PeP hesabına nasıl para yüklenir?

Bunun için birkaç yol vardır. Öncelikle banka hesaplarından bu para yükleme işlemini yapabildiğiniz gibi banka kartlarıyla da bu mümkündür. Ayrıca PeP Visa kartı ile de tüm ATM’lerden PeP hesaplarına para yüklenebilir.

PeP komisyon kesiyor mu?

PeP, hesaba yüklenen para için ayrıca bir komisyon ücreti almıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0