in

Gazikart HES Kodu Yükleme nasıl yapılır?

Gazikart HES kodu yükleme işlemleri, günümüz pandemiz koşullarında artık bir gereklilik ve HES kodu bulunmayan vatandaşların Gaziantep Kart kullanarak toplu taşımaya binebilmesi söz konusu değil. Peki Gazikart HES kodu yüklemek için ne yapmak gerekiyor?

Gazikart HES Kodu yükleme yolunu izleyerek Gaziantep sınırları içinde toplu taşıma araçlarını sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Böylece pandemi sürecinde hayata geçirilen bu yeni güvenlik önlemine uymuş olur, sağlığınızı korumak için kritik bir adım atmış olursunuz. Peki Gazikart HES kodu yükleme işlemi için hangi yolu izlemek gerekiyor? İşte merak edilenler…

Gaziantep Kart’ın kendi internet sitesine girdiğinizde ekranınız<da ‘Toplu Taşımada HES Kodu Kontrolü’ uyarısını göreceksiniz. Uyarı mesajın detayında ise şu satırlara yer verilmiş:

“İçişleri bakanlılığının toplu taşımada HES kodu kontrolü genelgesi sebebi ile Gaziantep toplu ulaşımında HES kodu kontrollü binişler aktifleştirilmiştir. Toplu ulaşımı kullanmak için Gaziantep Kartınıza HES Kodunuzu tanımlamanız gerekmektedir.”

Bu uyarıyı okuduktan sonra Gaziantep Kart’ınıza HES kodu tanımlayabilmeniz için size gerekli yönlendirmeler yapılıyor. https://hes.gaziulas.com/ adresi üzerinden halihazırda kullandığınız HES kodunuz ile birlikte TC Kimlik No ve ulaşım kartınızın numarasını girmeniz gerekiyor.

Tanımla yaptıktan sonra ise işlem tamam. Gazikart HES kodu yükleme işlemini böylece başarıyla yapmış oluyorsunuz. HES kodunuz geçerli olduğu sürece de ayrıca bir işlem yapmanıza gerek olmayacağını belirtelim.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0