in

Trendyol hesap silme: İşte çözümü

Trendyol hesap silme, Trendyol’da bulunan hesabınızın sonsuza kadar silinmesini sağlar. Alibaba çatısı altında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük online alışveriş platformlarından biri olan Trendyol’un bu seçeneği müşterilerine sunması ise önemli bir nokta. Peki Trendyol hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte çözümü

Trendyol hesap silme işlemi sanılanın aksine oldukça basit bir işlemdir. Trendyol uygulamasını telefonunuzdan kaldırarak ya da hesabınızdan çıkış yaparak Trendyol hesap silme işlemini gerçekleştirmiş olmazsınız. Bu nedenle Trendyol hesap silme için özel bir yol izlemeniz gerekiyor. İşte Trendyol hesaplarını silmenin yolu…

Trendyol hesaplarını rahatça açabildiğiniz gibi, dilediğiniz zamanda kapatabilme, silme şansınız bulunuyor. Bunun için öncelikle Trendyol uygulamasına erişmeniz gerekiyor. Bir sonraki adımda ise profilinize girin ve Kullanıcı Bilgilerim seçeneğine dokunun.

Profilinize https://www.trendyol.com/Hesabim/KullaniciBilgileri şeklinde ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgilerim kısmına girdikten sonra sayfa üzerinde ‘Hesabımı Kapat’ seçeneğini göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda karşınıza “Hesap kapatma talebinizi aldık, mail kutunuzu kontrol ediniz.” mesajı gelecek ve hemen Trendyol’un bağlı olduğumu e-mail hesabınıza bakmanız gerekecek.

Mailden gelen mesajı onaylamanızla birlikte ise sağ alt köşede yer alan Devam Et butonu ile yolunuza devam edin ve hesap kapatma nedenini de yanıtladıktan sonra Üyeliğimi İptal Et seçeneğine tıklayarak hesabınızı tamamen silin. Hepsi bu.

Trendyol hesap silme işlemini web tarayıcıdan yapabileceğiniz gibi mobil uygulamanız üzerinden de yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0