in

Aslı Elif Tanuğur kimdir? 

Aslı Elif Tanuğur kimdir sorusu son günlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Ödüllü kadın girişimci Aslı Elif Tanuğur Samancı, Kadın Emeği Projesi’yle kadınların ekonomik özgürlüklerini destekliyor. BEE’O Propolis’in Kurucusu Aslı Elif Tanuğur Samancı, Şu anda proje kapsamında 25 kadına destek verdiklerini söyledi. Peki, Aslı Elif Tanuğur kimdir? İşte, Aslı Elif Tanuğur kimdir sorusunun detaylı yanıtı… 

Kadın girişimciler arasında oldukça önemli işlere imza atan Aslı Elif Tanuğur kimdir sorusuyla araştırılıyor. Yönetmiş olduğu ulusal projeler TÜBİTAK-TEYDEB, İstanbul Ticaret Odası ve Eurowards Türkiye tarafından ödüllendirilmiştir. Türkiye’ye ithal edilen ve Türkiye’de üretilmeyen Propolis için yerli bir üretici ile anlaşarak oğlu için Propolis ürettirmiştir. Peki, Aslı Elif Tanuğur kimdir? İşte, Aslı Elif Tanuğur kimdir sorusunun detaylı yanıtı… 

Aslı Elif Tanuğur kimdir? 

Aslı Elif Tanuğur Özel Doğuş Koleji ardından, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir catering firmasında Kalite Güvence Müdürü olarak çalışmaya başlayan Aslı Elif Tanuğur 2000 ve 2013 yıllara arasında bal sektöründe faaliyet gösteren bir firmada Ar-Ge ve Kalite Direktörü olarak görev yapmış, bu dönemde İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. 

Görev yaptığı dönemde ulusal ve uluslararası birçok proje başvurusu gerçekleştiren Aslı Elif Tanuğur toplam beş çok ortaklı projeyi yönetmeye başlamıştır. Anne ve babası doktordur. Ancak oğluna yapılan tüm testlere rağmen ateşlenme problemine çözüm bulunamamıştır. Bunun üzerine doktorların bağışıklık sisteminin güçlenmesi gerek sözü ile oğlunun doğal yollarla bağışıklık sistemini güçlendirmenin formülünü aramaya başlamıştır.  

Özellikle oğlunun rahatsızlık yaşadığı dönemde antibiyotik alerjisine çare ararken arı sütü ve Propolis ile tanışan Tanuğur arı ürünlerinden insanların şifa bulabilmesi için, Türkiye’de daha önce üretilmeyen Propolisi ilk kez Sözleşmeli Arıcılık modeli ile üretmek adına Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile 2013 yılında KOSGEB destekli Propolis projesi ile SBS Bilimsel Bio Çözümler’i kurmuştur. Günümüzde BEE’O markası ile Propolis, arı sütü, bal, polen ve arı ürünü içeren karışımları kovandan sofraya insanların şifa bulması için sunmaktadır. Eşi Ziraat Mühendisi Taylan Samancı’dır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0