in

182 neden arar?

Bazı zamanlar 182 numarasından telefonumuza aramalar gelir ve bunun ardında yatan sebep fazlasıyla merak ediliyor. Peki 182 neden arar? Aradığı zaman telefonu açmalı mıyız yoksa doğrudan meşgule mi vermeliyiz? İşte ayrıntılar…

182 numarasından arama alıyorsanız şaşırmayın, yalnız değilsiniz. Türkiye’de pek çok kişi, 182 numarasından arama alıyor ve bu aranmanın nedenini merak ediyor. Peki bu arama neden olur ve arandığınızda telefonu açtığınızda ne oluyor?

İnternette 182 nolu aramalarla ilgili bir dizi şikayetler karşımıza çıktı. Bu şikayetlerin ortak noktası ise bu numaradan neden arama geldiği yönünde. İşte 182 nolu numaradan arama alan bir kullanıcının paylaştığı o metin:

“182 senin randevunu onaylamak için aramıştır. Geçenlerde benim de başıma geldi. Annem için randevu almıştım. Kendi telefonum sistemde kayıtlıydı. Bir baktım 182 diye bir telefon beni arıyor önce şaşırdım. Açtım telefonu baktım bi robot konuşuyor. Şu tarihte randevunuz var falan filan dedi sonra randevuya geleceksen 1 e gelmiceksen 2ye bas dedi. Ben de 1e bastım. Sanırım artık böyle telefonla onay istiyorlar. Önceden yoktu ya da en azından benim başıma bi defa geldi.”

Bir başka kullanıcı da bu vatandaşın yazdığı metne şu şekilde cevap veriyor:

“Doktor randevunu onaylamanı istiyorlar ya da gelmeyeceksen iptal etmeni istiyorlar. Telefona cevap vermediysen randevun iptal filan da olmaz. Dert etme.”

182 neden arar?

Bu sorunun elbette basit bir yanıtı var. Özellikle koronavirüs pandemisi döneminde aşı yaptırmak için randevu alanların sıkça karşılaştığı bu durum bakın neden kaynaklanıyor?

Bu bir onay mekanizmasıdır. Randevu gününden önce sizleri arayarak muayeneye gelip gelmeyeceğinizi doğrulatmak istemektedir. Bunun için sizi sesli komutlarla yönlendirmektedir. 1 veya 2 numaralı tuşlara basmanızı isteyecektir. Bu işlemlerin ardından MHRS ile işinizi tamamlamış olacaksınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0