in

Akropolis (AKRO) Nedir?  

Kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişinin gündeminde yer alan Akropolis (AKRO) nedir sorusuyla gündemde. Akropolis, kullanıcıların ödünç alması, ödünç vermesi ve yatırım yapması için Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ürünleri oluşturmak için çerçeve ve araçlar sağlamayı amaçlayan bir Ethereum projesidir. Peki, Akropolis (AKRO) nedir? İşte, Akropolis (AKRO) nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Akropolis (AKRO) nedir sorusuna yanıt arayanların sayısı giderek artıyor. Geliştiriciler, karmaşık uygulamaları ve protokolleri oluşturmak ve yönetmek için bir Solidity çerçevesi olan AkropolisOS aracılığıyla DeFi ürünleri oluşturabilirler. AkropolisOS, geliştiricilerin platformunda merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmalarına yardımcı olmak için Akropolis ekibi tarafından sağlanan bir yazılım geliştirme kitidir (SDK). Peki, Akropolis (AKRO) nedir? İşte, Akropolis (AKRO) nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Akropolis (AKRO) Nedir?  

SDK, geliştiricilerin dapp’larını özelleştirmelerini sağlayan bir akıllı sözleşme modülleri paketiyle birlikte gelir. Ek olarak, AkropolisOS ayrıca çeşitli DeFi protokol entegrasyonlarını (Compound ve Maker gibi) yönetmek için araçlar ile birlikte gelir. 

Akropolis bugünkü fiyatı ₺0,195984 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺118.327.013 TRY. Akropolis son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #395, piyasa değeri ₺579.817.850 TRY. Dolaşımdaki arz 2.958.500.912 AKRO coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.  

AKRO, Akropolis’in yerel yönetim tokenı olup platform yönetişiminde oy kullanmak ve Akropolis’e dayalı ürünlerden gelir temettüleri toplamak için kullanılır. Gelecekte AKRO, AkroChain’in Temsilci Kanıtı konsensüs mekanizmasına katılmak için de kullanılacaktır. Yazım itibariyle Akropolis üzerine inşa edilmiş iki ürün var:  

Sparta: Likidite sağlayıcılarının başkalarının ödünç alması için varlıklar sağlayarak faiz elde edebilecekleri bir borç verme protokolü. Sparta’daki borçluların, değeri teminatlandırılan varlıkların değerinin %200’üne kadar olan varlıkları ödünç almalarına izin verilir. 

Delphi: Kullanıcıların tasarruflardan getiri elde etmelerine, entegre protokollerden ödül tokenları kazanmalarına ve değişken varlıklara yatırım yapmalarına (aktif bir yaklaşım veya pasif bir dolar maliyet ortalama stratejisi ile) izin veren bir verim çiftçiliği toplayıcısı.  

Akropolis Nasıl Çalışır?  

Akropolis, kullanıcılarına hem yeni DeFi protokolleri başlatma hem de yönetmelerine yardımcı olabilecek bir DeFi dapps paketi kullanarak kripto varlıklarını büyütme yeteneği vermeyi hedefliyor. Bunun nedeni, AkropolisOS üzerinde oluşturulan her protokol veya dapp, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan çalışmak üzere tasarlanmış bir Özerk Finans Kuruluşu (AFO) olarak hareket etmesidir. AFO’lar, dağıtılmış bir ağ üzerine inşa edilmiş üyelerin sahip olduğu finansal kuruluşlardır ve amaçları, hiyerarşik yönetim olmaksızın bir şirket gibi bir şeyi işletmektir. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0