in

HEGIC Coin nedir? 

HEGIC Coin nedir sorusu gündemde. HEGIC Coin opsiyonalar, finansal hizmetlerin hayati bir yapı taşı olarak nitelendiriliyor. Piyasa sigortasının en önde gelen şekli olan opsiyonlar yatırımcıların sağlam risk yönetimi stratejileri uygulamasına olanak tanıyor. Bu sebeple Hegic platformu da geleceği olan bir platform olarak nitelendiriliyor. Peki, HEGIC Coin nedir? İşte, HEGIC Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

Kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişi HEGIC Coin nedir sorusuna yanıt aramaya başladı. HEGIC CoinEthereum Blockchain’i üzerine kurulu bir opsiyon işlemleri protokolü olan Hegic’in yerel kripto para birimidir. Kullanıcılar, Hegic’i kullanarak tüm opsiyon işlemlerini gerçekleştirebilir. Peki, HEGIC Coin nedir? İşte, HEGIC Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

HEGIC Coin nedir? 

Hegic (HEGIC), sahibine hem ekonomik hem de yönetim hakları veren bir kripto para birimidir. Bununla birlikte platformda ücret ödemeleri de HEGIC coin ile yapılabiliyor. Öte yandan Ethereum’un DeFi alanı daha çeşitli hale geldikçe, opsiyonlar oluşturmak ve işlem yapmak için kapsamlı bir çözüm bir gerekli hale geldi ve Hegic, zincir üzerinde yerleşik ve doğrulanabilir seçeneklerle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor.  

Bunlara ek olarak Hegic’te bir opsiyon satın almak için, yatırımcıların satın almak istedikleri opsiyon için geçerli olan primi ödemeleri gerekiyor. Hegic’in opsiyon özellikleri Amerikan tarzı yürütmeyi takip ettiğinden, bu opsiyon herhangi bir zamanda kullanılabilir. Yapılan açıklamalara göre Hegic’te opsiyon satmak, geleneksel opsiyonları satmaktan daha kolay. Yatırımcıların yapması gereken tek şey, ETH veya DAI havuzuna para yatırmak. ETH havuzundaki sermaye, opsiyonları satmak için ve DAI havuzu satışları karşılamak için kullanılıyor.  

Ayrıca Hegic’in opsiyonlarının Deribit veya Opyn gibi rakiplerinden daha pahalı olduğu ifade ediliyor. Bunun nedeni ise Hegic’in yürütmede esnek olan Amerikan opsiyonlarını kullanırken Deribit ve diğerlerinin Avrupa tarzı opsiyonları kullanmasıdır. Amerikan opsiyonları, opsiyon sahiplerine sözleşmelerini sona erene kadar beklemek yerine istedikleri zaman kullanma seçeneği sunuyor. Bu aynı zamanda opsiyon satıcılarının daha yüksek prim kazandığı anlamına geliyor. Bunların yanında yearn Finance gibi, Hegic de Molly Wintermute takma adıyla anılan tek bir geliştiricinin çabasıyla ortaya çıkan bir proje ve geliştiricilerin geçmişleri ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Wintermute, projeyi Şubat 2020’de EthResearch forumunda duyurdu ve protokolü Nisan 2020’de ana ağa dağıttı. Projenin Discord ve Telegram kanalları da Wintermute tarafından yönetiliyor ve bu da bunun tek kişilik bir operasyon olduğunu kanıtlıyor. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0