in

SKALE Network Coin nedir? 

Kripto para borsasıyla ilgilenen pek çok kişi SKALE Network Coin nedir sorusunu gündeme getirdi. SKALE, ağda doğrulayıcı olarak çalışma, temsilci olarak pay alma veya kaynaklarının bir paylaşımına erişim hakkını temsil eden karma bir kullanım token’ı olan SKL coin’i kullanıyor. SKALE, Ethereum ile bağlanan ve Ethereum ağına derinlemesine entegre olan bir güvenlik ve yürütme katmanı görevi görüyor. Peki, SKALE Network Coin nedir? İşte, SKALE Network Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

SKALE Network Coin nedir sorusu pek çok kişi tarafından araştırılıyor. SKALE Network Coin, geliştiricilere yüksek düzeyde yapılandırılabilir ve tamamen merkezsiz zincirlere kolayca erişme yeteneği sağlayan açık kaynaklı bir elastik Blockchain ağı olan SKALE network’ün yerel kripto para birimidir. Peki, SKALE Network Coin nedir? İşte, SKALE Network Coin nedir sorusunun detaylı yanıtı… 

SKALE Network Coin nedir? 

Ağ, tümü Ethereum genel ana ağına bağlı ve tüm Ethereum ekosistemiyle tamamen uyumlu binlerce bağımsız blok zinciri (elastik yan zincir), dosya depolama zincirini ve diğer alt zincir türlerini desteklemek için gelişiyor. SKALE Network bugünkü fiyatı ₺3,50 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺783.240.183 TRY. SKALE Network son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #116, piyasa değeri ₺3.351.430.081 TRY. Dolaşımdaki arz 958.853.025 SKL coin ve maksimum seviyede. 7.000.000.000 SKL coin. 

SKALE Network (SKL) Prometeus (PROM), bir karma kullanım token’ıdır. Platformun açıklamalarına göre SKALE Network Coin üç ana işlevi kolaylaştırmak için hizmet ediyor: Güvenlik ve Staking: SKL token sahipleri (delegatörler), SKL token’larını blokları doğrulayarak, akıllı sözleşmeleri yürüterek ve ağı güvence altına alarak SKALE ağ işlevini yapan node’ları çalıştıran doğrulayıcılara veriyor. Çabaları için SKL token’ları ile ödüllendiriliriliyorlar. 

Ücret Ödemeleri: Geliştiriciler, SKL token’larını kullanarak elastik Blockchain’lere (S-zincirleri) abonelik erişimlerini satın alıyor. 

Yönetim ve Oylama: SKALE Network’ün tüm ekonomik parametrelerini kontrol edecek olan zincir üzerinde oylama için SKL token’ları kullanılacak. Bunlara ek olarak SKALE, token seviyesinde delegasyonu destekleyen yenilikçi bir ERC-777 token standardı üzerine inşa edildi. ERC-777, ERC-20 ile geriye dönük olarak tamamen uyumlu ve bu da Ethereum ekosisteminin tüm katılımcıları tarafından ERC-20 desteği ile desteklendiği anlamına geliyor. Öte yandan yapılan açıklamalara göre SKALE Networks’ün modüler protokolü, geliştiricilerin hesaplamadan, depolamadan veya güvenlikten ödün vermeden merkeziyetsizliğin faydalarını sağlayan yüksek düzeyde yapılandırılabilir Blockchain’leri kolayca sağlamasına olanak tanıyor. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0