in

iPhone’dan herhangi bir şarkıyı zil sesi yapmak

iPhone’lara yeni bir zil sesi eklemek çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir ve genellikle iTunes’tan zil sesi satın alınarak ve bilgisayar yardımıyla yapılır. Garageband uygulaması sayesinde ise yeni bir zil sesine kolayca sahip olabilirsiniz. İlk etapta iTunes’tan satın aldığınız veya iTunes kitaplığına eklediğiniz “DRM korumasız” bir ses dosyasını indirmiş olmalısınız. Bunun ardından Garageband uygulamasına giriş yaparak başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan menüleri kaydırarak “Ses kaydedici” kısmına tıklayın. Daha sonra ekrandaki “Müzik” yazısını seçip istediğiniz şarkıyı belirledikten sonra sürükle bırak tekniğiyle aktarın.Bu işlemden sonra seçtiğiniz şarkının çalmasını istemediğiniz bölümlerini beyaz çubukları kullanarak kesebilirsiniz. Ardından “Parçalarım” menüsüne gelin ve son çalıştığınız dosyanın üzerine uzun tıkladıktan sonra paylaş seçeneğine dokunun. Son olarak  Zil Sesi > Dışa Aktar > Sesi Şöyle Kullan > Standart Zil Sesi aşamalarını gerçekleştirdikten sonra zil sesiniz değişmiş olacaktır.

iPhone’lara yeni bir zil sesi eklemek çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir ve genellikle iTunes’tan zil sesi satın alınarak ve bilgisayar yardımıyla yapılır. Garageband uygulaması sayesinde ise yeni bir zil sesine kolayca sahip olabilirsiniz.

İlk etapta iTunes’tan satın aldığınız veya iTunes kitaplığına eklediğiniz “DRM korumasız” bir ses dosyasını indirmiş olmalısınız. Bunun ardından Garageband uygulamasına giriş yaparak başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan menüleri kaydırarak “Ses kaydedici” kısmına tıklayın. Daha sonra ekrandaki “Müzik” yazısını seçip istediğiniz şarkıyı belirledikten sonra sürükle bırak tekniğiyle aktarın.Bu işlemden sonra seçtiğiniz şarkının çalmasını istemediğiniz bölümlerini beyaz çubukları kullanarak kesebilirsiniz.

Ardından “Parçalarım” menüsüne gelin ve son çalıştığınız dosyanın üzerine uzun tıkladıktan sonra paylaş seçeneğine dokunun. Son olarak  Zil Sesi > Dışa Aktar > Sesi Şöyle Kullan > Standart Zil Sesi aşamalarını gerçekleştirdikten sonra zil sesiniz değişmiş olacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0