in

Silinen WhatsApp mesajları nasıl geri getirilir?

WhatsApp’ta ilgili ayarı yaparak silinen mesajları geri getirebilme şansınız bulunuyor. Öncelikle iOS olsun Android olsun iki platformda da WhatsApp’ın yedekleme ayarının aktif olması gerekiyor. Yani WhatsApp’ı kurduğunuz günden bu yana uygulamadaki yedekleme ayarı açık olmalı; bu yedeklemeyi günlük, haftalık veya en kötü aylık yapmalı. Ancak bunların hiçbirini yapmıyorsanız WhatsApp’ta mesajlarınızı geri getirme yolu maalesef yok. Yedekleme işlemini düzenli olarak yaptığınızı varsayarak yazımıza devam edelim. Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek için Android cihazlarda önce uygulamayı telefondan kaldırmak, sonrasında bir kez daha kurmak gerekiyor. WhatsApp’ı tekrar yüklediğinizde karşınıza ‘Geri Yükle’ seçeneği gelecek ve siz de bu işlemi yaptığınızda WhatsApp’ta kaydedilen son sohbet kayıtları ekrana gelecek. Ancak bu işlemi hızlıca yapmalısınız; WhatsApp’ın sildiğiniz konuşma üzerine tekrar yedek alması halinde bu işlem de işe yaramaz. iOS platformunda yani iPhone’larda sohbet kayıtlarını geri getirmek için basit bir yol vardır: Önce iCloud yedekleme sisteminin aktif olarak kullanıldığından emin olun. Ardından WhatsApp’a girdikten sonra Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği bölümüne girip Şimdi Yedekle bölümüne dokunun. Burada yedeği geri yükleme şansına sahipsiniz. Bu arada ufak bir hatırlatma: Telefon numaranızı değiştirmeniz halinde sohbet kayıtlarınız geri getirilemez.

WhatsApp’ta ilgili ayarı yaparak silinen mesajları geri getirebilme şansınız bulunuyor. Öncelikle iOS olsun Android olsun iki platformda da WhatsApp’ın yedekleme ayarının aktif olması gerekiyor. Yani WhatsApp’ı kurduğunuz günden bu yana uygulamadaki yedekleme ayarı açık olmalı; bu yedeklemeyi günlük, haftalık veya en kötü aylık yapmalı. Ancak bunların hiçbirini yapmıyorsanız WhatsApp’ta mesajlarınızı geri getirme yolu maalesef yok.

Yedekleme işlemini düzenli olarak yaptığınızı varsayarak yazımıza devam edelim. Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek için Android cihazlarda önce uygulamayı telefondan kaldırmak, sonrasında bir kez daha kurmak gerekiyor. WhatsApp’ı tekrar yüklediğinizde karşınıza ‘Geri Yükle’ seçeneği gelecek ve siz de bu işlemi yaptığınızda WhatsApp’ta kaydedilen son sohbet kayıtları ekrana gelecek. Ancak bu işlemi hızlıca yapmalısınız; WhatsApp’ın sildiğiniz konuşma üzerine tekrar yedek alması halinde bu işlem de işe yaramaz.

iOS platformunda yani iPhone’larda sohbet kayıtlarını geri getirmek için basit bir yol vardır: Önce iCloud yedekleme sisteminin aktif olarak kullanıldığından emin olun. Ardından WhatsApp’a girdikten sonra Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği bölümüne girip Şimdi Yedekle bölümüne dokunun. Burada yedeği geri yükleme şansına sahipsiniz.

Bu arada ufak bir hatırlatma: Telefon numaranızı değiştirmeniz halinde sohbet kayıtlarınız geri getirilemez.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0