in

XLM Coin nedir? Stellar coin ne kadar?

Kripto para borsasının gözde isimlerinden olan XLM Coin nedir sorusuyla gündemde yer alıyor. Stellar (XLM) 2014 yılında Joyce ve Jed McCaleb tarafından kurulmuştur ve varlık transferlerine bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Stellar coin ne kadar sorusu da internet kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Stellar’ın çıkışından 1 sene sonra sistemin kripto para birimi olan Lumens piyasaya sürülmüştür. Peki, XLM Coin nedir? Stellar coin ne kadar? İşte, XLM Coin nedir ve Stellar coin ne kadar sorusunun detaylı yanıtı…

Stellar (XLM), dağınık ve açık kodlu bir ödeme sistemidir. Bu sebeple pek çok kullanıcı XLM Coin nedir sorusunun yanıtını araştırıyor. Temel amacı bankalar arası uluslararası varlık transferlerini sağlamaktır. Ayrıca Stellar coin ne kadar sorusu da merak ediliyor. Uluslararası varlık transferleri bankalar üzerinden yapıldığında hem süre hem de masraf açısından kullanışsız olmaktadır. Stellar (XLM) ile amaç bu varlık transferlerini hızlı ve düşük ücretlere yapmaktır. Peki, XLM Coin nedir? Stellar coin ne kadar? İşte, XLM Coin nedir ve Stellar coin ne kadar sorusunun detaylı yanıtı…

XLM Coin nedir? Stellar coin ne kadar?

Stellar (XLM) bu transferleri merkeziyetsiz sunucular ve dağınık defter teknolojisi ile yapmaktadır. Bitcoin ve Ethereum sistemlerine göre çok daha hızlı transfer edilmektedir. Stellar her ne kadar varlık transferi amacı ile ortaya çıkmış olsa da, çok katmanlı Stellar sisteminde akıllı sözleşmeler yaratmak ve yürütmek imkanı da vardır. Bu imkan sayesinde Stellar ağı üzerinde yeni tokenler üretilebilir ve transferi yapılabilmektedir.

Stellar coin ne kadar?

Stellar bugünkü fiyatı ₺3,43 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺18.548.289.230 TRY. Stellar son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #16, piyasa değeri ₺79.197.793.698 TRY. Dolaşımdaki arz 23.107.442.318 XLM coin ve maksimum seviyede. 50.001.806.812 XLM coin. Stellar Lumens (XLM) sahibi olmanın tek bir yolu vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak.

Stellar Lumens alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Stellar Lumens küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Stellar Lumens almak yerine işlem tutarınız 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirebilirsiniz. Stellar Lumens alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Stellar Lumens adresine sahip olunması gerekiyor.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0