in

Disney Plus içerikleri tam liste | İşte öne çıkan içerikler

Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye’de aktif hale geldi. Geniş bir içerik havuzuna sahip olan Disney Plus, ilk günden büyük ilgi gördü ve zaman zaman teknik sorunlar yaşadığından platforma erişimde bulunmaya çalışanlar zorlandı. Peki Disney Plus’ta neler var? İşte Disney Plus içerikleri tam liste…

Disney Plus; Pixar, Marvel ve Disney’in kendi içerikleri dahil yüzlerce sağlam yapıma ev sahipliği yapıyor. Özellikle çocuklu ailelerin fazlasıyla ilgili gösterdiği yeni stream platform, Netflix için de kısa sürede ciddi bir rakip oldu. Diğer yandan Disney Plus içerikleri de merak konusu. Bu yazımızda Disney Plus içerikleri tam listeyi paylaşıyoruz.

Marvel içeriklerinin hepsi Disney Plus’ta… Marvel Sinematik Evreni’nin son on yılda sinemada yarattığı etki, birçok açıdan önemli bir dönüm noktası olarak dikkat çekti. Disney Plus’ta Iron Man ile başlayıp Thor’dan Captain America’ya, Doctor Strange’ten birçok Marvel karakterinin bir araya geldiği Avengers’ın hikâyelerine kadar -hakları Sony’de olan Tom Holland’lı solo Spider-Man filmleri hariç- tüm MCU filmleri Disney+ Türkiye’deki yerini aldı.

WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki, What If…?, Hawkeye, Moon Knight ve şu an için en güncel Marvel dizisi olan Ms. Marvel’ı da yine Disney Plus üzerinden izleyebilirsiniz.

Platformdaki Marvel içerikleri sadece bunlarla sınırlı değil. Geçtiğimiz yıllarda Disney’in Fox’u satın almasıyla hakları kendisine geçen X-Men, Deadpool, Fantastic Four gibi filmlerin yanı sıra geçmişte yayınlanmış X-Men, Spider-Man gibi çizgi dizilere de ulaşabilirsiniz.

Bünyesinde LucasFilm’i bulunduran Disney, dolayısıyla platformu Disney+’ta onlarca farklı Star Wars içeriğine de ev sahipliği yapıyor. Üç farklı dönemde yapılmış üç üçlemeden oluşan Skywalker külliyatının yanı sıra, Disney+’a özel The Mandalorian, Visions, The Book of Boba Fett ve en güncel Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi’ye Disney+’tan ulaşabilirsiniz.

Marvel içeriklerinde olduğu gibi, dizi ve filmleri Star Wars evreninin kronolojisine göre deneyimleyeme seçeneğinin de olduğunu hatırlatalım. Tüm bunların yanı sıra The Clone Wars, Rebels gibi Star Wars çizgi dizilerine ve LEGO Star Wars içeriklerine de platformda ulaşabilirsiniz.

Disney, birçok alt markaya sahip olsa da, kendi imzasını taşıyan yapımlardan oluşan geniş bir kataloğu da bulunuyor. Yakın dönemde izleyiciyle buluşan Jungle Cruise, Cruella gibi yapımlardan Büyük Hazine, Karayip Korsanları, Narnia gibi çok izlenen macera serilerine; Aslan Kral, Mulan, Moana, Ralph ve İnternet, Enkanto, Zootropolis, Karlar Ülkesi gibi animasyon türünün en iyi örneklerinden Mary Poppins, Çılgın Cuma, Komik Tuzak, Acemi Prenses gibi Disney’in komedi klasiklerine varan onlarca farklı Disney imzalı yapıma platform üzerinden ulaşabilirsiniz.

Animasyon denilince akla ilk sıralarda gelen bir başka efsane ise Pixar. Oyuncak Hikâyesi, Arabalar, İnanılmaz Aile gibi serilerin yanı sıra Kayıp Balık Nemo, Yukarı Bak, Ters Yüz, Coco, Soul gibi özellikle türü sevenlerin kalbinde yer etmiş birçok önemli animasyona imza atan Pixar’ın tüm filmleri, Disney+’ta kendine yer buluyor. Uzun metraj filmlerin yanı sıra, Pixar imzalı olan ve bazısı En İyi Kısa Animasyon kategorisinde Oscar’a uzanmış kısa filmler de Pixar kategorisinde yer alıyor.

Belgesel severlerin Disney+’ta en sık başvuracağı katalog ise kuvvetle muhtemel National Geographic içerikleri. National Geographic imzalı onlarca belgesel veya gerçek hayattan uyarlanmış yapımların yer aldığı katalogda, genç girişimcilerden Mayalar’ın sırlarına, okyanuslardan dünyanın kayıp şehirlerine varan bir yelpazede içeriklere ulaşmak mümkün. Ünlü oyuncu Jeff Goldblum’un farklı hikâyeler arasında gezindiği dizisi Jeff Goldblum’un Dünyası, Oscar ödüllü belgesel Free Solo, 2018 yılında tüm dünya gündemine oturan bir hikâyeyi anlatan Büyük Kurtarış ve her bir sezonunda kendi alanında çığır açmış Albert Einstein, Pablo Picasso ve Aretha Franklin’in hikâyesi anlatan antoloji dizisi Deha, bu anlamda öne çıkan yapımlar.

Platformun lansmanıyla birlikte Disney+’ın ilk yerli dizisi Kaçış da izleyiciyle buluşmaya başladı. İlerleyen dönemde; Gri, Dünyayla Benim Aramda, Avcı ve hâlâ hazırlık aşamasında olan birçok yeni yerli dizi daha platformdaki yerini alacak. Bunların yanı sıra; Mucize Doktor, Son Yaz, Sen Çal Kapımı gibi diziler de platformun kütüphanesinde yer alıyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0