in

Gülleci Bulamacı ne zaman atılır?

Gülleci Bulamacı ne zaman atılır sorusuna özellikle son günlerde büyük bir ilgi var ve pek çok kullanıcı bu sorunun yanıtını arıyor. Ekim ayını yarıladığımız bugünlerde Gülleci Bulamacı ile ilgili merak ettiğiniz noktalara bu sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gülleci Bulamacı ne zaman atılır? İşte merak edilen noktalar…

Gülleci Bulamacı ne zaman atılır sorusunun yanıtı fazlasıyla merak ediliyor. Özellikle de Ekim ayında toprakla uğraşan pek çok kişi, Gülleci Bulamacı ile ilgili en doğru bilgilere ulaşmak için internette yoğun bir arama yapıyor. Peki Gülleci Bulamacı ne zaman atılır? Merak ettiğiniz her şeyi derledik…

Gülleci Bulamacı ne zaman atılır sorusundan önce şu soruyla başlayalım: Gülle Bulamacı nedir? Gülle Bulamacı, Lime Sulfur, kalsiyum polisülfit, güllüce bulamacı, Kalifornia bulamacı, kireçli kükürt, gibi diğer isimlere de sahip olan, kükürt ve kireç karşımından elde edilen çözeltiye verilen isim olarak biliniyor. 0.7 gibi yüksek bir pH derecesine sahip olan Gülle Bulamacı, ekim zamanı büyük ilgi görüyor.

Gülle Bulamacı nerelerde kullanılır?

Gülle Bulamacı bir toprak düzenleyicisi veya toprak bakım ürünü olarak da bilinir. Hastalık ve zararlı ile mücadelede çiftçinin ya da bahçesiyle uğraşanların destekçisi bir üründür. Ancak ağaçlarınızın meyve verdiği sıralarda Gülle Bulamacı kesinlikle tercih etmeyin.

Gülle Bulamacı ne zaman kullanılır?

Gülle Bulamacı ne zaman kullanılır sorusunun yanıtı ise Aralık olarak bilinir. Ağaçlar yapraklarını döktüklerinde Gülle Bulamacı işlemi için başlangıç yapabilirsiniz ve ağaçlarınızı ve bitkilerinizi zararlılara karşı koruyabilirsiniz.

Gülle Bulamacı ne kadar kullanılır?

Gülle Bulamacı’nı belli bir dozda kullanmanız gerekiyor, azının faydası yok, çok olursa da zararlı olabilir. Bu nedenle 100 litre suya 3 litre Gülle Bulamacı kullanımı yeterlidir. Şubat ve Mart aylarında ikinci kullanımlarda da 1.5 litre karışımı 100 litre suda kullanabilirsiniz.

Gülle Bulamacı ne işe yarar, neden kullanılır?

Gülle Bulamacı, zararlılara karşı geliştirilen bir çözümdür. Asmada ölü kol hastalığından, elmada kara lekeye, tüm pamuk zararlılarından kabuklu bitlere kadar ağaçlarla ilgili pek çok zararlı konusunda çözüm sunar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0