in

Akşamdan kalma nasıl geçer?

Akşamdan kalma nasıl geçer sorusu özellikle de fazlaca içilen bir akşamda merak edilen bir soru haline geliyor ve ertesi gün ağrılarla uyanmamak için insanlar yol arıyor ve rahat bir uyku çekmek istiyor. Peki akşamdan kalma nasıl geçer? İşte formülü…

Akşamdan kalma nasıl geçer diye kendinize sormaya başladıysanız önleminizi çok geçmeden almaya başlamanızda sonsuz fayda var. Öncelikle fazlaca alkol tükettiyseniz uyku sorunu yaşayabileceğiniz gibi sabah kalktığınızda kendinizi fazlasıyla kötü hissedebilirsiniz. Ancak bazı önlemleri alarak bu etkileri en aza indirgemek elbette mümkün. Peki akşamdan kalma nasıl geçer? İşte bu konu hakkında merak edilen noktalar…

Akşamdan kalma nasıl geçer sorusuna vereceğimiz ilk yanıt, öncelikle Iıık bir duş alın önerisi olabilir. Hatta duş alırken su ne kadar soğuksa o kadar iyi denebilir. Ancak kesinlikle sıcak su ile yıkanmayın. Ilık suyla duş aldığınızda alkol kokusu dağılırken, kaslarınız da gevşer, rahatlarsınız.

Ayrıca bol bol su tüketmeye dikkat edin. Bu sizi daha fazla tuvalete götürecek ve idrar yoluyla alkolün atılmasına yardımcı olacak. Vücudun dehidrasyonu için bol bol su için.

Maden suyu içmenin de beden üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinir. Ancak sanılanın aksine ayılmak için kahve içmek yanlış bir tercihtir. Çünkü alkolde olduğu gibi kahve de vücudu dehirde ediyor ve alkollü vücutta kahvenin faydasından çok zararı vardır. Bu nedenle maden suları daha masumdur ve akşamdan kalma durumuna daha iyi gelecektir.

Şekerli gazoz da maden suları gibi bir çözüm olabilir. Bu tip içerikler alkolün vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olurken, vücuda faydalı gelen diğer içecekler şöyle:

Zencefilli nane çayı

Şalgam veya turşu suyu

Ayran

Biberiye çayı

Deve dikeni veya karahindiba çayı

Papatya çayı

Hiçbiri işe yaramıyorsa ağrı kesici de bir alternatif çözüm olarak kullanılabilir.

Ayrıca çay kompresi yaparak, takviye ürünler kullanarak ya da bulabiliyorsanız kuzdu kökü veya bitkisi tüketerek de akşamdan kalma durumundan kurtulabilirsiniz. Muz ve tuzlu krakerler de vücuda iyi gelir. Bal yemek, kuşkonmaz tüketmek, çikolata ve lahana yemek bile böyle anlarda iyidir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0