in

Noodle zararlı mı? Yemeden önce okuyun

Noodle zararlı mı sorusu, özellikle de noodle meraklılarının fazlasıyla kendilerine sorduğu bir soru. Daha çok üniversite öğrencileri ya da bekarlar arasında yaygın olan ve kolayca tüketilebilmesi nedeniyle tercih edilen noodle, sağlık yönünden de tartışma konusu. Peki noodle zararlı mı? Noodle sağlıksız mı? İşte merak edilen noktalar…

Noodle zararlı mı değil mi diye kendinize sormaya başladıysanız noodle’ın sağlığınıza olan etkilerinizi detaylıca öğrenme vaktiniz gelmiş demektir. Kolayca tüketilebilmesi ve lezzetli olması nedeniyle çokça tercih edilen ve özellikle de bekarların sıkça başvurduğu noodle zararlı mı? Noodle yemek sağlıksız bir eylem mi? İşte merak edilenler…

Noodle yemek, dozunu aştıktan sonra elbette sağlıksız bir eylemdir. Fazlaca kalori barındıran ve tuz miktarı da yüksek tutulan noodle, besin değeri bakımından da fakir bir yiyecektir ve yiyene faydası olmadığı gibi fazlaca tüketildiğinde sağlıksız bir durum ortaya çıkar ve kişi sağlığını yitirebilir.

Noodle fazla tüketildiğinde kan basıncı yükselirken, bu da kalp krizine varan olaylara sebebiyet verebiliyor. Yani ortada hiçbir sağlık sorunu yokken, noodle fazla tüketmenizden dolayı ciddi seviyede sağlık risklerini de almış oluyorsunuz. Yemesi oldukça kolay ve lezzetli olsa da, az önce bahsettiğimiz gibi faydasından çok zararı olan bir yemek türü.

Noodle ille de tüketeceksiniz bunu sınırlı tutmak en sağlıklı olan yoldur. Örneğin haftada 1, maksimum 2 kez noodle tüketmek kabul edilebilir bir tutumdur, ancak daha fazlası sağlığınızı bozmanıza yol açabilir. Özellikle de kalp ve diyabet gibi hastalıklara olan eğilim de düşünüldüğünde noodle’dan tamamen uzak durulmasında sonsuz fayda vardır.

Noodle içinde ne var?

Noodle, Buğday Unu, Bitkisel Sıvı Yağ (Palm), Tuz, Asitlik Düzenleyici (Potasyum Karbonat), Emulgatör (Sodyum Polifosfat), Kıvam Arttırıcı (Gam Arabik), Kabartıcı (Sodyum Karbonat), Vitamin B2 (Riboflavin) gibi içeriklere sahiptir. Tuz yönünden zengin olması, noodle’ı sağlıksız bir besin haline getirir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0