in

iPhone WiFi paylaşma

iPhone WiFi paylaşma özelliği sayesinde arkadaşlarınızın cihazları eğer ilgili WiFi ağına bağlıysa sizle WiFi ağını paylaşabilir, şifre girmenize gerek kalmayabilir. Bunun için öncelikle hem WiFi hem de Bluetooth’unuzun açık olması gerekiyor. Ardından bu aygıtlardan herhangi birinde Kişisel Erişim Noktası açık görünüyorsa kapalı konuma getirin. Diğer cihazı ise WiFi ve Bluetooth kapsama alanında kalacak şekilde konumlandırın. Şimdi gelelim bir sonraki aşamaya. Telefonunuzun ekran kilidinin açık olması gerekiyor; yoksa WiFi paylaşma ekranını göremezsiniz. WiFi Parolası başlığında bir pencere göreceksiniz. Parolayı paylaşmak isteyen kullanıcı Tamam butonuna dokunduğunda yanındaki arkadaşıyla WiFi ağını paylaşabiliyor. Bu uyarı ekranının gelmesi için de arkadaşınızın ilgili WiFi’a erişebilir olması gerekiyor. iPhone ve iPad’ler arasında internet paylaşımını oldukça hızlı bir hale getiren WiFi paylaşma özelliğini hemen her cihazda kullanabilirsiniz.

iPhone WiFi paylaşma özelliği sayesinde arkadaşlarınızın cihazları eğer ilgili WiFi ağına bağlıysa sizle WiFi ağını paylaşabilir, şifre girmenize gerek kalmayabilir. Bunun için öncelikle hem WiFi hem de Bluetooth’unuzun açık olması gerekiyor. Ardından bu aygıtlardan herhangi birinde Kişisel Erişim Noktası açık görünüyorsa kapalı konuma getirin. Diğer cihazı ise WiFi ve Bluetooth kapsama alanında kalacak şekilde konumlandırın.

Şimdi gelelim bir sonraki aşamaya. Telefonunuzun ekran kilidinin açık olması gerekiyor; yoksa WiFi paylaşma ekranını göremezsiniz.

WiFi Parolası başlığında bir pencere göreceksiniz. Parolayı paylaşmak isteyen kullanıcı Tamam butonuna dokunduğunda yanındaki arkadaşıyla WiFi ağını paylaşabiliyor. Bu uyarı ekranının gelmesi için de arkadaşınızın ilgili WiFi’a erişebilir olması gerekiyor.

iPhone ve iPad’ler arasında internet paylaşımını oldukça hızlı bir hale getiren WiFi paylaşma özelliğini hemen her cihazda kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0