in

YouTube kanalı silme: İşte çözümü

YouTube kanalı silme işlemi için kullanıcıların önünde basit bir yol var ve YouTube Studio üzerinden oturum açarak kolayca hesaplarını kapatabilirler. Peki YouTube kanalı silme işlemi için hangi yolu izlemek gerekiyor? Hesap silindiğinde videolar kalıcı olarak ortadan kalkıyor mu?

YouTube kanalı silme, Google’ın kullanıcılarına sunduğu çözümlerden biridir. Amaç ise kanallarını artık aktif tutmak istemeyenlerin gizlenme hakkını teslim etmek. Bunun için de YouTube Studio uygulamasını kullanmanız gerekiyor. İşte YouTube kanalı silme işlemi için yapmanız gerekenler…

Öncelikle YouTube videolarınızı yönetmenize imkan veren YouTube Studio ile hesabınıza girerek işe başlayın. Sonrasında panelde sol kısımda Ayarlar’ı göreceksiniz. Buradan Kanal Gelişmiş Ayarlar’ı seçmelisiniz.

Bir sonraki adımda ise alt kısımdan YouTube İçeriğini Kaldır düğmesini seçin ve İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum’u tıklayın. Kanalınızı silmek istediğinizi doğrulamak için kutuları seçin ve işlem tamam. Artık YouTube kanalınız tamamen YouTube dünyasından silinmiş olacak.

Google, kullanıcılarını aydınlatmak adına YouTube kanalı silme işlemi için ne yapmanız gerektiğini anlatan bir öğretici video da yayınladı. Aşağıdaki videoyu izleyerek de YouTube kanalı silme işlemini kolayca öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor...

0