in

Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi? 

TRT ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi sorusuyla gündemde. Tarihe tanıklık eden konusu ve usta oyuncu kadrosu sebebiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizi, 1960’lı yılların Kıbrıs’ını izleyiciye aktarıyor. Kısa sürede büyük bir takipçi kitlesi kazanmayı başaran yapım konu aldığı hayatlar sebebiyle de merak ediliyor. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi? İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi sorusunun detaylı yanıtı… 

TRT’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs’ın oyuncuları araştırılıyor. Kıbrıs Türklerinin yaşadığı zulmün konu edinen yapım tarihte kara bir leke olan Kanlı Noel Gecesi ile başlıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Bereli’nin kim olduğu sorgulanıyor. Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli karakterine Serkan Çayoğlu hayat veriyor. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi? İşte, Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi sorusunun detaylı yanıtı… 

Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli gerçek mi? 

Bir Zamanlar Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. 

Senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği dizinin çekimleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) başladı. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi Lefkoşa, Gazi Magusa ve Mersin’de çekilmesinin yanı sıra dizinin hikayesinin bir kısmı da İstanbul’da çekildi. Dizinin esas çekim bölgesi ise Kıbrıs adasındaki eski Maraş bölgesinde gerçekleşti. Dizi tarihte gerçekten yaşanmış Kıbrıs Sorunu olayı üzerinden kurgulanmıştır. 

Bir Zamanlar Kıbrıs Bereli kimdir?  

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Bereli karakterine Serkan Çayoğlu hayat veriyor. Makaryos’un Bereli avı sürmektedir. Makaryos’a destek veren SSCB’nin KGB’yi de oyuna sürmesi ile Bereli için zor zamanlar başlar. Adaya gelmek üzere yola çıkan Ayşe’yi, Mersin’de büyük bir sürpriz beklerken Hamitköy’de kalanlar hiç beklenmedik bir sorunla karşı karşıya kalır: İnci ve Müge’den sonra Mine’yi de kaybetme ihtimali aileyi perişan eder. Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın üstlendiği ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ın hikayesi yaşanmış bir tarihi olaydan alıntıdır.  

Serkan Çayoğlu kimdir? 

Serkan Çayoğlu (d. 31 Mayıs 1987, Almanya), model, manken ve oyuncudur. Modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu bir süre sonra oyunculuğa yönelmiş olup Ümit Çırak, Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimini üniversitenin ekonomi bölümünde Almanya da tamamlamıştır. İlk olarak 2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur‘un İtalya’dan gelen arkadaşını canlandırmış olup sonrasında Zeytin Tepesi’nde yer almıştır. Hande Yener‘in “Ya Ya Ya” klibinde de oynamıştır. Şu an Kiraz Mevsimi’nde Ayaz Dinçer rolünü canlandırmaktadır. Ayrıca bir ikiz kardeşi vardır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0