in

36 beden s mi? 

Pandemi ile birlikte artan internet alışverişinde pek çok kişi alacağı kıyafetlerin bedeninden endişe ediyor. Bu sebeple 36 beden s mi sorusu günlerdir araştırılıyor. Vücuda uyan, güzel görünen, rahat giysiler, beden ölçülerine uyan kalıplar ve kesimlerin kullanılmasına gereksinim söz konusudur. Bu yalnızca dikmek amacı doğrultusunda değil, mağazadan alınacak olan kıyafetler için de geçerli olmaktadır. Peki, 36 beden s mi? İşte, 36 beden s mi sorusunun detaylı yanıtı… 

Salgın süreciyle birlikte artan internet alışverişleri, pek çok tüketicinin aklında bedeninin uyup uymayacağı hakkında endişeler yaratıyor. Bu sebeple 36 beden s mi sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Beden ölçüsü alırken üzerinizde ince kıyafetler bulunmalıdır. Aksi halde 1-2 santimetrelik farklar bile beden ölçüsünün yanlış belirlenmesine sebep olacaktır. Ölçüm için bir yakınınızdan yardım alabilirsiniz. Peki, 36 beden s mi? İşte, 36 beden s mi sorusunun detaylı yanıtı… 

36 beden s mi? 

Dünyanın en kaliteli ve de modaya uygun giysi alınsa dahi yahut dikilmiş olsa bile; beden ölçülerine uymaması halinde hem rahatsız eder hem de kötü görünüme sebep olur. Bu noktada vücut ölçülerinin doğru şekilde alınması ve beden ölçüsünün iyi bilinmesi önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. 34 beden XS, 36 beden S, 38 beden M, 40 beden L, 42 beden XL olarak bilinir. 

Vücut Ölçüleri Nasıl Alınır? 

Vücut ölçüsü almak için; Cetvel, Mezura, Sağlam ve düz bir tabure veya oturak bir de bazı ölçüler için kişiye yardımcı olabilecek olan birisine ihtiyaç vardır gereklidir. Doğru vücut ölçülerinin alınması için; vücut ölçüleri alınacak olan kişinin, ayakkabısız olarak yere çıplak ayakla basması gerekir. Kişinin üzerine, vücuduna tam olarak oturan, vücudu saran niteliğe sahip olan giysiler; atlet, mayo, külotlu, body, çorap giymemesi gerekir. 

Beden Ölçüsü Nereden Alınır? 

Beden ölçüsü alınırken vücut bölgelerini göğüs, basen ve bel olmak üzere üç bölüme ayırmak faydalı olacaktır. Beden ölçüsü hesaplaması yapılırken bluz, gömlek, tunik ve elbiselerde oldukça önemli rol üstlenen göğüs bölgesinden başlanabilir. Göğüs ölçüsü alınırken mezurayı koltuk altından geçirmek suretiyle göğsün en uç noktasından birleştirmek gerekir. Arkadan düz bir çizgi şeklinde tutulan mezurayı önde hafif bir şekilde yukarıda, göğüslerin üzerinden geçecek şekilde birleştirerek ölçü alma işlemi gerçekleştirilebilir. Beden ölçülerinden bir diğeri olarak karşımıza çıkan bel ölçüsü için belin sağ ve sol kıvrım hattının belirlenmesinin ardından bir mezura yardımıyla bu iki noktayı sarmak ve bel bölgesinin çevre uzunluğuna ulaşmak gerekir.  

Beden ölçüsünün alınmasıyla ilgili olarak yapılacak son işlem basen ölçüsünü elde edebilmek amacıyla ayakta dik bir biçimde durarak ayakların birleştirilmesinin ardından mezurayı basen bölgesinin en kalın noktasından bir diğer noktasına kadar sarmak ve birleşme noktasında olan ölçüyü bulmak gerekir. Bu şekilde beden ölçü alma işlemi tamamlanmaktadır. 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0